چرا از موس های ارگونومیک و طبی فیت ارگو استفاده کنیم؟ مزیت آنها چیست؟

چرا از موس های ارگونومیک استفاده کنیم؟

به اشتراک گذاری این مطلب

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
چرا از موسهای ارگونومیک استفاده کنیم؟
تا کنون در مورد موس های ارگونومیک چیزی شنیده اید؟ آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که درصد بالایی از روزتان را با کامپیوتر می گذراند؟ بسیاری از کسانی که سر و کارشان با کامپیوتر و موس و لوازم دیگر این تکنولوژی روز دنیاست از دردهای ناشی از کار طولانی مدت در قسمت کمر، گردن، مچها و ساعد شکایت می کنند این به دلیل نحوه نشستن و یا نحوه قرار گرفتن در محلی است که برای کارتان نیاز دارید، کار طولانی مدت با موس هم به دلیل نحوه گرفتن موس و حالت قرار گیری ساعد می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه ساعد، آرنج و مچ گردد.
علت ایجاد چنین درد هایی در مچ دست درواقع فشاری است که بر روی عصب دست در مدت طولانی واقع می شود و اکثر کسانی که در زمان زیاد از موس استفاده می کنند دچار این عارضه می گردند، اینگونه افراد مستعد ابتلا به بیماری نشانگان مجرای مچ دست و یا به اصطلاح سندروم تونل کارپ می باشند، این سندروم درواقع شایع ترین نوروپاتی به دام افتادن عصب میانی مچ دست است که در نتیجه فشار ایجاد شده بر روی عصب در ناحیه تونل کارپال ایجاد می شود.
عصب میانی در قسمت مچ در زیر بافت همبندی و روی استخوانهای آن قرار گرفته است، اگر به هر دلیلی فضای قرارگیری عصب تنگ شده باشد فرد دچار اختلالات حسی و حرکتی در انگشتان دست می شود.
موس های ارگونومیک
موس های ارگونومیک
بعلاوه در فضای قرارگیری این عصب (تونل کارپال) هشت تاندون سطحی و عمقی دست و تاندون بلند شست وجود دارد و هر عاملی که موجب شود اندازه تونل کاهش پیدا کند و یا بافتهای داخل تونل حجیم شوند علائم بیماری را به وجود می آورد.
حالت قرارگیری دست بر روی موس های معمولی و نحوه گرفتن آن به شکلی است که مچ دست را در حالت فشرده رو به بالا قرار می دهد و دقیقا شرایط را برای ایجاد این سندروم فراهم می کند.
خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی برای جلوگیری از ایجاد چنین فشارهایی کمک شایانی کرده  و با ورود موس های طبی به بازار گام بلندی برای حل این معضل برداشته است، موس های طبی به شکلی طراحی شده است که نحوه قرار گیری مچ دست و ساعد را کاملا تحت کنترل داشته و باعث می شود در هنگام استفاده از آنها فشاری روی این قسمتها نبوده و دست در حالت استراحت قرار بگیرد.
از مزایای استفاده موس های ارگونومیک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
  • در موقع استفاده از آنها ساعد در موقعیت استراحت قرارمی گیرد که در واقع عضلات کمتری را درگیر خواهد کرد.
  • مچ دست در سمت انگشت کوچک به حال استراحت قرار گرفته و تحت فشار نیست.
  • موس با استفاده از عضلات بزرگ بازو و نه مچ دست حرکت می کند.
شرکت فیت ارگو با درنظر گرفتن دانش فنی روز دنیا و با رویکرد حل مشکلات هموطنان عزیز در چنین مسائلی با ارائه ی این نوع موس ها در خدمت شماست؛  ما تصمیم بر آن داریم تا در کنار یک کادر مدیریتی متخصص و در کنار هم گامی بلند در حفظ سلامتی برداشته باشیم.
حتما بخوانید : نشستن غلط اکسیژن رسانی به مغز را محدود می کند

مطالب بیشتر

اسکرول به بالا