ماوس ارگونومی، آیا می خواهید بدانید چرا مچ درد می گیرید ؟ - موس طبی - فیت ارگو

ماوس ارگونومی، آیا می خواهید بدانید چرا مچ درد می گیرید ؟

درمان مچ درد - موس ارگونومی

به اشتراک گذاری این مطلب

ماوس ارگونومی یا موس طبی، آیا می خواهید بدانید چرا مچ درد می گیرید؟بسیاری از ما تجربه این را داشته ایم که با انجام کارهای مختلفی دچار دردهای اسکلتی عضلانی بشویم. مثلا موقع نوشتن، کار با موس ، تایپ کردن، جارو کردن و … دچار درد در ناحیه مچ بشویم. در چنین شرایطی باید بدانیم نحوه برخوردمان با عضلات و بدنمان باعث چنین فشار و دردهایی شده است. و اگر بدانیم چطور دچار مچ درد می شویم، می توانیم ازپیش آمد این تجربه جلوگیری کنیم. ارگونومی همان علمی است که نیاز داریم تا بتوانیم بدون فشار به عضلات بیشترین کارایی را در کارمان داشته باشیم.

علت مچ درد
ماوس ارگونومی

شایعترین علت مچ درد و تاثیر ماوس ارگونومی یا موس طبی

یکی از شایعترین علل درد در ناحیه مچ به نام سندروم تونل کارپال می باشد.

این سندروم زمانی ایجاد می شود که عصب دستان شما به نوعی تحت فشار قرار گرفته باشد.

عصب مدیان یا عصب میانی در بین استخوان های مچ دست قرار گرفته است.

زمانی که فرد مچ دست خود را خم می کند عصب دچار فشردگی و له شدگی خواهد شد و در صورت ادامه دار شدن این حالت، عصب تخریب و پس از مدتی بیمار دچار درد در مچ دست، بی حسی، گز گز و در حالت شدیدتر ضعف دست خواهد شد. اولین توصیه پزشکان در درمان سندروم تونل کارپال استراحت مچ دست و قرارنگرفتن در شرایطی است که باعث این مشکل بوده است. اکثر پزشکان پوشیدن یک دستبند و مچ بند مناسب را توصیه می کنند. و این به دلیل برداشتن فشار از روی این عصب توصیه می شود.

حتما بخوانید : نقش طراحی ارگونومی در پیشرفت کاری

کاربرد موس ارگونومی در درمان مچ درد
ماوس ارگونومی

کاربرد ماوس ارگونومی در کاهش مچ درد:

مبتکران و محققان شروع به تولید محصولاتی نمودند که این فشار را از قسمتهای مختلف بدن از جمله مچ بردارند. از جمله این ابداعات موس طبی و یا ماوس ارگونومی است. موس طبی ( ماوس ارگونومی)  به نحوی طراحی شده است که دستان کاربر در حالت استراحت روی ماوس قرار بگیرد. به این ترتیب از درد مچ در امان خواهید بود.

حتما بخوانید : محصولات ارگونومی یک توصیه پزشکی

انواع موس های طبی با شرایط استاندارد و متناسب از جمله موس های فیت ارگو به بازار عرضه و در اختیار کاربران قرار گرفته است. می توانید از همین امروز به فکر سلامت دستان خود باشید و با استفاده از این موس ها بهترین کارایی را با کمترین صرف انرژی و خستگی داشته باشید.

حتما بخوانید : نقش اگونومی در درمان درهای کمری

مطالب بیشتر

پیمایش به بالا