ارگونومی اداری چیست؟ - فیت ارگو

ارگونومی اداری چیست؟

ارگونومی در محیط های اداری

به اشتراک گذاری این مطلب

ارگونومی اداری چیست؟

ارگونومی ادری چیست؟ ارگونومی اداری به تطابق میان ابزار محیط کار از قبیل میز، صندلی، مانیتور و… با خصوصیات و توانایی های انسان می پردازد. کارمندان اداری ساعات زیادی را به صورت نشسته در حال انجام فعالیت های روزمره هستند که این امر می تواند پیامد های مضری برای سیستم اسکلتی عضلانی و نیز سیستم گوارش در پی داشته باشد. کاربران رایانه نیز زیرشاخه پشت میز نشین ها هستند که با به کارگیری اصول ارگونومی اداری می توان تا حد زیادی از بروز اختلالات اسکلتی عضلانی و سایر عوارض جلوگیری کرد. گروه فیت ارگو با داشتن کادری متخصص با ارائه آموزش ها و مشاوره های ارگونومی در محیط های اداری و نیز با تولید و معرفی محصولات ارگونومی حس خوب راحتی را در محیط های کاری شما به ارمغان می آورد.

مشاوره های ارگونومی

ارگونومی اداری چیست؟ وقتی شما بخواین ابزار محیط کارتون رو تهیه کنین که از همه شون مهمتر صندلی است، یا بخواین این ابزار رو تعویض کنین، احتمالا از خودتون میپرسین که چه صندلی بخرم که مناسب من باشه؛ چه برندی بخرمو از کجا بخرم. همین سوالات ممکنه برای یه سازمان که میخواد برای کارکنانش این ابزار رو تهیه کنه پیش بیاد. گروه فیت ارگو متشکل از کارشناسان و متخصصین بهداشت شغلی، ارگونومی و مکانیک به شما کمک میکنه که بهترین ابزار کاری که مهمترینش شامل میز، صندلی، ماوس و کیبورد هستش رو تهیه کنین. ما بانک اطلاعاتی از کلیه تولید کنندگان، وارد کنندگان و نیز منابع خارجی در دسترس داریم که میتونیم بهترین صندلی، میز، ماوس و کیبورد رو براتون انتخاب و تهیه کنیم. البته قبل از تهیه یه سری اصولی هست که باید رعایت بشه و اون تناسب این ابزار با ابعاد بدنی شما هست که ما این کار رو به نحو احسن برای شما انجام میدیم.

مشاوره خرید تجهیزات اداری

ارگونومی اداری چیست؟ من بارها شاهد بودم که امر خرید تجهیزات اداری و از همه مهمتر صندلی به کارپرداز سازمان محول شده. اتفاقی که افتاده این بوده که کارپرداز از نظر خودش یه صندلی خوشگل برای کارمندا تهیه کرده که هزینش هم کم نبوده. بعد از ۳ ماه استفاده بیش از ۸۰ درصد کامندان ابراز نارضایتی کردن و درجاتی از خستگی مزمن و درد های اسکلتی عضلانی ناشی از نشستن روی اون صندلی ها رو بیان کردند. بله درست حدس زدید، اون صندلی ها فقط ظاهر زیبا داشتن، ولی نه استاندارد های لازم ارگونومی رو داشتن و نه متناسب با ابعاد بدنی کارمندای اون سازمان بودن.
فایده ای مشخصی که این مشاوره داره اینه که شما قبل از خرید اینگونه تجهیزات، مطمئن میشین که باکیفیت ترین، استاندارد ترین و ارگونومیک ترین گزینه های موجود رو که برای ابعاد بدنی شما مناسبه رو انتخاب و تهیه کردین؛ و البته که این انتخاب متناسب با بودجه ی شما انجام شده، و شما پولتون رو برای خرید یه محصول غیر استاندارد هدر ندادین.

مطالب بیشتر

پیمایش به بالا