سوالات متداول - فیت ارگو

سوالات متداول

اکثر سوالایی که توی ذهنت هست رو جواب دادیم ...

ارگونومی علمی است که به تطابق محیط کار با انسان می پردازد به نحوی که محیط کار را متناسب با محدودیت های فیزیکی و روانی انسان طراحی کند

به مجموعه اصول و اقداماتی که باید انجام شود تا ایستگاه کاری کاربا کامپیوتر متناسب با ابعاد بدنی کاربر طراحی شود. این اقدامات می تواند شامل: ۱- آموزش اصول ارگونومی کار با کامپیوتر مانند نحوه درست نشستن پشت میز کار، تنظیم صندلی، تنظیم ارتفاع و فاصله مانیتور با کاربر و… باشد.۲- انتخاب و خرید تجهیزات اداری که اصول ارگونومی در انها رهایت شده باشد مانند صندلی، موس، کیبورد، زیر مانیتوری و ….۳- ارزیابی های ارگونومی و اصلاح پوسچر(وضعیت بدنی) کاربران هنگام کار با کامپیوتر

سندروم تونل کارپال ( به انگلیسی Carpal tunnel syndrome یا به اختصار CTS )گیر افتادن و فشرده شدن عصب در داخل تونل کارپ می باشد. این سندروم همچنین به سندروم تایپیست ها معروف است. این عصب حس انگشت شست، انگشت اشاره، وسط و بخشی از انگشت حلقه را تحت تاثیر قرار می دهد. سندروم تونل کارپال می تواند در هر دو دست اتفاق بیوفتد. ورم یا التهاب در محل مچ دست باعث فشرده شدن این عصب می شود و سندرم تونل کارپال را ایجاد می کند. از عوامل ایجاد این سندروم کار مداوم و غیر اصولی با ماوس کامپیوتر می باشد.

موس های ارگونومیک فیت ارگو بر اساس ابعاد آنتروپومتری کاربران ایرانی ساخته شده اند. این موس ها را می توان در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ دسته بندی نمود. بنابراین اگر میخواهید موس ارگونومیک فیت ارگو را بخرید به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر خانم هستید یا پنجه و دستان کوچک دارید مدل های FI02 و یا FI03 را انتخاب کنید.
 • اگر دستان و یا پنجه متوسط دارید مدل های FI05 را انتخاب کنید
 • اگز دست و یا پنجه بزرگ دارید مدلFI01 را انتخاب کنید

البته ناگفته نماند که موارد بالا فقط توصیه هستند و راحتی یک حس می باشد که ممکن است شما صرف نظر از اندازه دستتان با برخی مدل ها بیشتر احساس راحتی کنید.

سندروم تونل کوبیتال Cubital Tunnel Syndrome عارضه ای است که در آن عصب اولنا در ناحیه آرنج تحت فشار قرار میگیرد. فشار بر روی عصب اولنا در پشت اپی کندیل مدیال( سمت داخل آرنج)به علل مختلفی بوجود میاید. در این ناحیه عصب در معرض آسیب و فشار های خارجی است. بطور مثال اگر شما ساعد و آرنج خود را بر روی میز قرار دهید بطوریکه سمت داخل آرنج بر روی میز قرار گیرد ممکن است بعد از مدتی دچار درد و گزگز در آرنج و دست شوید که این به علت فشار میز به عصب اولنا است.

اگر شما یک پشت میز نشین یا کاربر رایانه هستید( کارمند، تایپیست، گرافیست، راننده، گیمر، اینفلوئنسر و طراح) مسما ساعت های طولانی را روی صندلی و پشت میز در حال کار با رایانه سپری میکنید و یا هم در حال رانندگی هستید. اگر این نشستن ها، طولانی مدت و غیر اصولی باشد پس از مدتی شما دچار خستگی های مزمن و دردهای اسکلتی عضلانی در نواحی کمر، گردن، شانه، دست و پا خواهید شد. محصولات فیت اِرگو به شما کمک میکند که از بروز آسیب های اسکلتی عضلانی جلوگیری کنید و یا اگر در حال درمان آسیب های اسکلتی عضلانی هستید، استفاده از محصولات ما می تواند روند درمان شمارا بهبود بخشد.

گروه فیت اِرگو محصولات متنوعی برای وضعیت های مختلف افراد هنگام کار با رایانه و نیز اندام های مختلفی که می توانند در معرض آسیب های اسکلتی عضلانی قرار گیرند تولید کرده است.

 • اگر صندلی شما به خوبی گودی کمر شما را پر نمیکند و یا هنگام نشستن های طولانی دچار خستگی و درد کمر می شوید، پشتی های طبی ماساژوردار ارگونومیک فیت اِرگو پیشنهاد مناسبی است. از این محصول می توانید در صندلی اداری، اتومبیل و مبلمان منزل استفاده کنید. حتی اگر هیچ علائمی ندارید نیز میتوانید این محصول را تهیه کنید چرا که ماساژ آن بسیار لذت بخش و باعث ریلکس شدن می شود.
 • اگر صندلی شما دارای تکیه گاه گردن است و قوس گردن شمارا پر نمیکند، بالشتک پشت کمری و گردنی رولی فیت اِرگو پیشنهاد می شود
 • اگر موقع کار با کیبورد، آرنج شما لبه های میز را لمس میکند و این امر برای شما آزار دهنده شده و احساس درد و گزگز در ناحیه آرنج شده اید، زیرآرنجی ارگونومیک فیت اِرگو گزینه مناسبی است. هرچند اگر این علائم را ندارید نیز قبل از بروز مشکل پیشنهاد می شود که این محصول را تهیه فرمائید.
 • اگر موقع کار با ماوس، مچ دست شما درد میگیرد و احساس خستگی در ناحیه مچ دست دارید، ماوس های ارگونومیک فیت اِرگو پیشنهاد خوبی هستند.
 • اگر موقع کار با ماوس، مچ دست شما درد میگیرد و احساس خستگی در ناحیه مچ دست دارید  و قصد دارید با هزینه بسیار اندک از شر این خستگی ها و دردهای ناحیه مج دست خلاص شوید، ماوس پد شیب دار ارگونومیک فیت اِرگو شدیدا توصیه میشود. این محصول از لحاظ خاصیت طبی بودن دقیقا مشابه ماوس های ارگونومیک یا عمودی یا ورتیکال عمل میکند

موس ارگونومی یا موس طبی باعث می شود که استخوان های رادیال و اولنار ساعد شما در حالت خنثی قرار گیرد و در نتیجه از خستگی و درد مچ دست جلوگیری می کند. همچنین این مدل موس می تواند برای افرادی که پتانسیل ابتلا به سندرم تونل کارپال دارند مفید باشد.

ارگونومیک و طبی بودن ماوس های ارگونومیک از عمودی بودن آن ناشی می شود. یعنی برخلاف ماوس های معمولی یا افقی، ماوس های عمودی یا ارگونومیک باعث می شوند که استخوان های رادیال و اولنا(که استخوان های اصلی مچ دست هستند) روی هم نپیچند و در حالت خنثی و استراحت قرار گیرند. این حالت از سندرم تونل کارپال نیز میتواند جلوگیری کند. ما همین خاصیت را در ماوس پد از طریق بوجود آوردن شیب در آن ایجاد کرده ایم. یعنی ماوس پد را بر اساس قاعده های علمی شیب دار کرده ایم تا وقتی ماوس معمولی را روی آن میگذارید، همانند ماوس های ارگونومیک، در وضعیت عمودی قرار گیرد. در این صورت نیز استخوان های رادیال و اولنا در حالت استراحت و خنثی قرار خواهند گرفت.

توصیه اکید می شود که به همراه ماوس پد، زیرآرنجی ارگونومیک را نیز تهیه کنید. چون هنگام استفاده از ماوس پد شیب دار، یک تغییر ارتفاعی بین سطح ماوس پد و لبه میز بوجود می آید. اگر به هر دلیلی زیرآرنجی ارگونومیک را تهیه نکرده اید، یک کتاب( یا هر وسیله ای نظیر آن) را در لبه میز درست زیر آرنج خود قرار دهید که این تغییر ارتفاع از بین برود.

دو گواهینامه ثبت اختراع به شماره های ۹۰۹۴۴ و ۹۹۶۸۸ و نیز چاپ مقاله علمی در دومین همایش بین المللی ارگونومی در شیراز  از مستندات علمی این محصول می باشد. قاعده شیب دار کردن ماوس پد با استفاده از پرسشنامه و نظر کاربران در خصوص میزان شیب ماوس پد و نیز استفاده از نوار عصب-عضله(الکترومایوگرافی) برای تعیین شیب بهینه بوده است.

اگر موقع کار با کیبورد، آرنج شما لبه های میز را لمس میکند و این امر برای شما آزار دهنده شده و احساس درد و گزگز در ناحیه آرنج شده اید، زیرآرنجی ارگونومیک فیت اِرگو گزینه مناسبی است. زیرآرنجی ارگونومیک فیت اِرگو تهیه شده از مواد نرم و پارچه ضدتعریق، از برخورد آرنج و ساعد شما با لبه های میز جلوگیری میکند. این امر کار کردن با کیبورد و ماوس را راحت تر  می کند. هرچند اگر این علائم را ندارید نیز قبل از بروز مشکل پیشنهاد می شود که این محصول را تهیه فرمائید.

مدل R-5M : این مدل دارای ۵ عدد موتور ویبراتور است. دارای ماساژ عمقی و سطحی است و شدت ماساژ قابل تنظیم است. با استفاده از شارژهای میکرو یو اس پی شارژ می شود، بنابراین قابل شارژ است.  ۴ عدد موتور ویبراتور سطحی در آن تعبیه شده است که این ویبراتورها درست در سطح پشتی و در تماس مستقیم با پوست قرار دارند. موقعیت قرارگیری این ویبراتورها در اطراف ستون فقرات است و با تحریک نقطه ای اعصاب باعث کاهش خستگی و درد در ناحیه مورد نظر می شوند. ویبره عمقی هرچند شدت آن کمتر از موضعی است، اما باعث می شود که خاصیت ویبره در نواحی بیشتری از اندام و در عمق بیشتری از بافت نفوذ کند. توقع نداشته باشید با یک بار استفاده از محصول از اثرات مفید آن بهره مند شوید و مانند جلسات فیزیوتراپی باید مدتی از آن استفاده کنید.

مدل N-2M: این مدل بر خلاف مدل R-5M قابل شارژ نیست و با استفاده از ۴ عدد باطری قلمی کار میکند. دو عدد موتور ویبره در سطح آن تعبیه شده و ماساژ عمقی ندارد. خاصیت طبی بودن آن همانند مدل R-5M است. توقع نداشته باشید با یک بار استفاده از محصول از اثرات مفید آن بهره مند شوید و مانند جلسات فیزیوتراپی باید مدتی از آن استفاده کنید.

پشتی های طبی ماساژوردار ارگونومیک فیت اِرگو به صورت نقطه ای، موضعی یا تریگرپوینت باعث تحریک عصبی- عضلانی شده و درد و خستگی در ناحیه مورد نظر را کاهش میدهد(کمر، پشت، ران و کف پا). موقعیت قرارگیری این ویبراتورها در اطراف ستون فقرات است و با تحریک نقطه ای اعصاب باعث کاهش خستگی و درد در ناحیه مورد نظر می شوند. پشتی های ماساژور غلتگی یا نیشگونی مکانیزمی متفاوت دارد و اثر آن از طریق فشار دادن عضلات است.

این محصول دارای گواهینامه های ثبت اختراع به شماره های ۹۹۴۰۳ و ۱۰۲۰۸۰ است.

برای رفاه حال همراهان و مشتریان عزیز فیت اِرگو، راه های زیر برای خرید محصولات و پرداخت امن پیش بینی شده است.

 • از طریق وب سایت شرکت به آدرس Fitergo.ir ، قسمت فروشگاه، محصولات و افزودن به سبد خرید. پرداخت از طریق درگاه امن زرین پال
 • خرید از طریق دیجی کالا: شما میتوانید در وب سایت دیجی کالا عبارت ” فیت ارگو” را سرچ کنید تا لیست تمام محصولات برای شما نمایان شود. سپس از طریق وب سایت دیجی کالا می توانید اقدام به پرداخت و خرید محصولات فیت اِرگو نمایید.
 • در صورتی که حوصله انجام این کارها رو ندارید کافیه از طریق IDPay و سرچ IDPay.ir/fitergoدر گوگل اقدام به پرداخت مبلغ نمایید. البته قبل از اقدام به پرداخت جهت محاسبه هزینه ارسال محصول، مشخصات و تعداد محصول به همراه نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره واتساپ ۰۹۱۵۹۶۲۳۸۹۵ ارسال فرمائید تا هزینه پستی محاسبه و برای شما ارسال شود. ویدئوی نحوه پرداخت از طریق IDPay در پیج اینستاگرام موجود است. میتوانید از قسمت پستها یا هایلایت آن را مشاهده کنید.
 • در صورتی که باز هم حوصله انجام هیچکدام از این راه هارا ندارید، می توانید محصول مد نظر خود را انتخاب نمایید و مشخصات و تعداد محصول به همراه نام و نام خانوادگی و آدرس پستی خود را از طریق واتساپ به شماره ۰۹۱۵۹۶۲۳۸۹۵ اعلام کنید، تا هزینه ارسال محاسبه شده و شماره کارت جهت واریز وجه برای شما ارسال شود. پس از واریز وجه و ارسال تصویر واریزی، محصول برای شما ارسال خواهد شد.
 • درصورتی که دیگه اصلا حوصله عملیات پرداخت را ندارید باید کمی صبرکنید. به زودی امکان پرداخت درب منزل برای مشتریان فراهم خواهد شد و اون موقع با ارسال یک پیامک محصول را خریداری و درب منزل هزینه را پرداخت خواهید کرد.

شرکت “طراحان بهروش انسان تناسب” به شماره ثبت ۵۱۰۹ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۱۳۶۲۳۴ واقع در استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند، خیابان ارتش، پردیس شرکت های دانش بنیان می باشد. علامت تجاری(برند) محصولات این شرکت، فیت اِرگو(Fitergo) نام دارد که با شماره ثبت ۳۶۱۲۸۹در تاریخ  ۱۸/۰۳/۱۳۹۹ در سازمان مالکیت صنعتی کشور به ثبت رسیده است. گروه فیت اِرگو دارای پیج اینستاگرام و  وب سایت معتبر می باشد. وب سایت فیت اِرگو دارای نماد اعتماد الکترونیکی(ای نماد) و نشان ملی ثبت(رسانه های دیجیتالی) و درگاه پرداخت امن زرین پال می باشد. نام صاحب امتیاز: مصطفی وقاری مقدم .

بله. خوشبختانه امکان ارسال محصول برای تمام نقاط کشور وجود دارد و مشتریان و همراهان بزرگوار فیت اِرگو از هر نقطه ای در کشور ایران می توانند اقدام به خرید محصولات نمایند.

بسته به شهری که زندگی می کنید(مقصد پستی) مدت زمان تحویل مرسوله پستی متفاوت است. ولی حداقل ۲ روز و حداکثر ۵ روز طول میکشد. تمام محصولات از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران  ارسال می شوند. تقریبا برای استان های خراسان، تهران، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد و سمنان ۲ روز ، برای شمال کشور و استان فارس ۳ روز و برای غرب و جنوب کشور ۴ تا ۵ روز طول می کشد.

بله. ماوس پد و زیرآرنجی ارگونومیک فیت اِرگو دارای ۱ سال، پشتی های طبی ماساژوردار ارگونومیک فیت اِرگو دارای ۶ ماه و ماوس های ارگونومیک فیت اِرگو دارای ۳ ماه گارانتی می باشند.

ویدئوهای آموزشی متنوع در خصوص نحوه استفاده  از محصولات، هم در پیج اینستا گرام در قسمت پست ها و قسمت هایلایت و هم در وب سایت شرکت در قسمت ویدئوها، تولید شده و در دسترس هستند. همچنین در داخل جعبه محصولات نیز بروشور راهنمای استفاده به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی موجود می باشد که توصیه می شود قبل از استفاده حتما مطالعه شود.

بله. گروه فیت اِرگو جهت رفاه حال همراهان و مشتریان گرامی خود، سه روز پس از دریافت محصول، امکان عودت دادن آن را بدون هیچ گونه پیش شرطی محیا کرده است. اگر به هر دلیلی محصولات ما مورد پسند شما نبود می توانید آن را مرجوع نمایید. در این صورت گروه فیت ارگو متعهد می شود که علاوه بر پرداخت تمام هزینه محصول، هم هزینه ارسال رفت و هم هزینه ارسال برگشت محصول را عودت دهد. یعنی عملا تمام هزینه های مشتری عودت داده خواهد شد.

بله. گروه فیت اِرگو متشکل از گروهی از متخصصان ارگونومی، بهداشت حرفه ای، مکانیک و الکترونیک و ساخت و تولید میباشد. اهم خدمات گروه فیت اِرگو شامل: برگزاری دوره های آموزشی “اصول ارگونومی کار با رایانه” و “رعایت اصول ارگونومی در محیط های اداری” به صورت تئوری و عملی – مشاوره های تخصصی به افراد پشت میز نشین چه در موقع سلامتی و چه در مواقعی که افراد دچار آسیب های اسکلتی عضلانی شده اند و درحال درمان و فیزیوتراپی هستند. در این زمان فیزیوتراپی به تنهایی کافی نیستف چرا که باید علت آسیب اسکلتی عضلانی نیز مشخص شود؛ چه بسا صندلی و میز و سایر ملزومات اداری نامناسب منشا آسیب باشد. در این صورت گروه فیت اِرگو با بازدید میدانی از محیط کار افراد و شناسایی منشا مشکلات؛ اقدام به مداخلات عملی ارگونومیک از طریق مشاوره، آموزش، مشاوره خرید محصول و نیز نصب و تجهیزات لازم ارگونومیک و اصلاح ایستگاه کاری  می نماید. چرا که اگر ریشه مشکل برطرف نشود، هرچقدر برای درمان و دارو و فیزیوتراپی هزینه کنید، بی فایده خواهد بود.

میدونی ما چه محصولات و خدماتی داریم؟

لینک‌های زیر رو ببین ...

پیمایش به بالا