ارگونومی اداری و بررسی آن در محیط های کاری اداری توسط شرکت فیت ارگو

ارگونومی اداری

ارگونومی اداری

به اشتراک گذاری این مطلب

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
ارگونومی اداری در سال های اخیر بیشتر مورد توجه ارگونومیست ها قرا گرفته است. در تحقیقی که در سال ۱۳۹۵ روی کاربران کامپیوتر بخش اداری یک دانشگاه در کشور انجام گرفت، مشخص شد که طبق گزارش کاربران، گردن، شانه و بخش تحتانی پشت بیشترین و قسمت تحتانی پا و قسمت فوقانی بازو کمترین ناراحتی های اسکلتی عضلانی را به خود اختصاص داده اند.
محققان در این پژوهش پیشنهاد کردند که با توجه به این که درصد بسیار بالایی از افراد در معرض خطر ناراحتیهای اسکلتی- عضلانی قرار دارند، لازم است بر اساس استاندارد های موجود داخلی و بین المللی، نرمش و فعالیت های کششی با مدت زمان های مشخص، فعالیت فیزیکی سبک و به همراه آموزش ارگونومی ارائه شود.
مهم است که بدانید چگونه طراحی و ترتیب وسایل کارتان باعث ناراحتی می شود. ایستگاه کاری رایانه از محیط اطراف رایانه که شامل صندلی و میز ، رایانه ، مانیتور ، صفحه کلید و ماوس ،نگهدارنده مدرک ، تلفن ، زیر پایی و فاکتورهای محیطی  مانند سروصدا- روشنایی- درجه حرارت و… تشکیل شده است.
ارگونومی اداری
ارگونومی اداری
مشاغل اداری از جمله مشاغل دارای شیوع ناراحتی های اسکلتی – عضلانی می باشد و با توجه به ورود رایانه و عدم توجه به ارگونومی اداری و حرکات تکراری و عدم تناسب شغلی ممکن است منجر به مشکلات بهداشتی شود. در این میان برگزاری کارگاه های آموزشی برای کارمندان به نحوی که منجر به تغییر نگرش و رفتار آنها شود می تواند مفید واقع شود. البته برگزاری کارگاه آموزشی در کنار استفاده از محصولات ارگونومی تاثیر دوچندانی خواهد داشت.
گروه فیت ارگو با دارا بودن کادری متخصص در زمینه ارگونومی می تواند با برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه ارگونومی اداری درکنار ارائه محصولات ارگونومی حس خوب راحتی باطعم ارگونومی را برای شما به ارمغان بیاورد
تماس مستقیم با ارگونومیست مصطفی وقاری مقدم، کارشناس ارشد ارگونومی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران – ۰۹۳۹۲۸۷۱۱۸۳

مطالب بیشتر

اسکرول به بالا